CW02B82R00JE70

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CW02B82R00JE70
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 82 OHM 3.75W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.37373
Листови со податоци онлајн
CW02B82R00JE70 PDF
 • серија:CW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:82 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):3.75W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±30ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 350°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
H868R1DCA

H868R1DCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 68.1 OHM 1/4W 0.5% AXIAL

На залиха: 241.779

$0.41360

RN65E1003BRSL

RN65E1003BRSL

Vishay / Dale

RES 100K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 110.558

$0.90450

RNC50J1171BSBSL

RNC50J1171BSBSL

Vishay / Dale

RES 1.17K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

$7.35300

RN55C1612BB14

RN55C1612BB14

Vishay / Dale

RES 16.1K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

$0.25850

ERX-2FJSR51E

ERX-2FJSR51E

Panasonic

RES 0.51 OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 243.902

$0.41000

RLR32C1273FMRE8

RLR32C1273FMRE8

Vishay / Dale

ERL-32 127K 1% T-1 RLR32C1273FM

На залиха: 36.922

$2.97920

CW01039R00KE12

CW01039R00KE12

Vishay / Dale

RES 39 OHM 13W 10% AXIAL

На залиха: 62.210

$1.76820

RWR89S16R9FSS70

RWR89S16R9FSS70

Vishay / Dale

RES 16.9 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.015

$5.41310

CPSL03R1000JB143

CPSL03R1000JB143

Vishay / Dale

RES 0.1 OHM 3W 5% 4LEAD

На залиха: 11.000

$10.00000

CMF60270R00FKR6

CMF60270R00FKR6

Vishay / Dale

RES 270 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 992.063

$0.10080

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв