CPR071R500KE10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPR071R500KE10
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.5 OHM 7W 10% RADIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$13.50000
Листови со податоци онлајн
CPR071R500KE10 PDF
 • серија:CPR
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.5 Ohms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):7W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±400ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Radial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:1.398" L x 0.375" W (35.51mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):0.360" (9.14mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
H41K0BZA

H41K0BZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.00K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 150.706

$0.66354

RLR05C13R3FSRE7

RLR05C13R3FSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 13.3 1% T-1 RLR05C13R3FS

На залиха: 129.188

$0.77406

MBB02070C9109FCT00

MBB02070C9109FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 91 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 384.615

$0.26000

CPCC0556R00JB32

CPCC0556R00JB32

Vishay / Dale

RES 56 OHM 5W 5% RADIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

RLR05C2871FSRE7

RLR05C2871FSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 2.87K 1% T-1 RLR05C2871FS

На залиха: 129.188

$0.77406

QW2576BR

QW2576BR

NTE Electronics, Inc.

1/4W 57.6K OHM 1% METAL

На залиха: 2.000.000

$0.05000

RNC55H2001FPRSL

RNC55H2001FPRSL

Vishay / Dale

RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 49.549

$2.22000

CW010R1800JE123

CW010R1800JE123

Vishay / Dale

RES 0.18 OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 48.698

$2.25880

RSMF5JT2R20

RSMF5JT2R20

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.2 OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 384.792

$0.25988

RLR05C6803GPB14

RLR05C6803GPB14

Vishay / Dale

RES 680K OHM 2% 1/8W AXIAL

На залиха: 16.968

$8.25080

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв