RN65C3301FB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN65C3301FB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 3.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.32400
Листови со податоци онлајн
RN65C3301FB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/2, RN65
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.3 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SFR16S0005239FR500

SFR16S0005239FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 52.3 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 5.128.205

$0.01950

NFR25H0002208JA100

NFR25H0002208JA100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 2.2 OHM 5% 1/2W AXIAL

На залиха: 250.000

$0.40000

RLP031R400DB00

RLP031R400DB00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 3.795

$31.61500

RCME0221500FYS03

RCME0221500FYS03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 2.348

$55.35200

RLR05C3303GPRE6

RLR05C3303GPRE6

Vishay / Dale

ERL-05 330K 2% T-1 RLR05C3303GP

На залиха: 34.702

$3.45800

RWR84NR698FPBSL

RWR84NR698FPBSL

Vishay / Dale

RES 0.698 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 3.946

$27.87050

CMF60320R00BEEK

CMF60320R00BEEK

Vishay / Dale

RES 320 OHM 1W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RNC50H2432DSRSL

RNC50H2432DSRSL

Vishay / Dale

RES 24.3K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 25.154

$5.16800

OD181JE

OD181JE

Ohmite

RES 180 OHM 5% 1/4W AXIAL

На залиха: 119.047

$0.84000

RWR80S4990BSBSL

RWR80S4990BSBSL

Vishay / Dale

RES 499 OHM 2W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 4.878

$22.55000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв