RNC55K1273FRRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55K1273FRRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 127K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.12385
Листови со податоци онлајн
RNC55K1273FRRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:127 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR05C1211FSRE5

RLR05C1211FSRE5

Vishay / Dale

ERL-05 1.21K 1% T-1 RLR05C1211FS

На залиха: 114.547

$0.87300

RNC55J1541FSB14

RNC55J1541FSB14

Vishay / Dale

RES 1.54K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 42.169

$2.60850

RLR07C5321FSR36

RLR07C5321FSR36

Vishay / Dale

ERL-07 5.32K 1% T-1 RLR07C5321FS

На залиха: 140.276

$0.71288

RLR05C1183FRB14

RLR05C1183FRB14

Vishay / Dale

ERL-05 118K 1% T-1 RLR05C1183FR

На залиха: 37.414

$2.94000

RN50C4270BB14

RN50C4270BB14

Vishay / Dale

RES 427 OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 79.849

$1.37760

RLR07C6041FRRE8

RLR07C6041FRRE8

Vishay / Dale

ERL-07 6.04K 1% T-1 RLR07C6041FR

На залиха: 262.894

$0.38038

CMF606K9800FKRE70

CMF606K9800FKRE70

Vishay / Dale

RES 6.98K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 925.925

$0.10800

RLR05C8200GRRE5

RLR05C8200GRRE5

Vishay / Dale

ERL-05 820 2% T-1 RLR05C8200GR R

На залиха: 120.992

$0.82650

RNC50H5830BSRSL

RNC50H5830BSRSL

Vishay / Dale

RES 583 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.617

$7.52000

H4210KBZA

H4210KBZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 210K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 150.706

$0.66354

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв