RN55E3610BB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55E3610BB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 361 OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.26000
Листови со податоци онлајн
RN55E3610BB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:361 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CP000556R00JB14

CP000556R00JB14

Vishay / Dale

RES 56 OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

MFR-25FBF52-2K43

MFR-25FBF52-2K43

Yageo

RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RWR80S2000FSS73

RWR80S2000FSS73

Vishay / Dale

RES 200 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 20.103

$6.46650

RLR05C4423FRB14

RLR05C4423FRB14

Vishay / Dale

RES 442K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 16.603

$9.03450

RLR20C68R1FPR36

RLR20C68R1FPR36

Vishay / Dale

RES 68.1 OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 105.011

$0.95228

ER581R8JT

ER581R8JT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.80 OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 173.490

$0.57640

RWR81S40R0FRBSL

RWR81S40R0FRBSL

Vishay / Dale

RES 40 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.951

$5.66400

CMF5545K300BEEB

CMF5545K300BEEB

Vishay / Dale

RES 45.3K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

RLR05C1301GPB14

RLR05C1301GPB14

Vishay / Dale

ERL-05 1.3K 2% T-1 RLR05C1301GP

На залиха: 40.175

$2.73800

CMF55931R00FHEA

CMF55931R00FHEA

Vishay / Dale

RES 931 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.277.139

$0.07830

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв