RWR89S1431FSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR89S1431FSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.43K OHM 3W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$7.28180
Листови со податоци онлајн
RWR89S1431FSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.43 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
20J2K0E

20J2K0E

Ohmite

RES 2K OHM 5% 10W AXIAL

На залиха: 37.414

$2.94000

CMF606K8100BEBF

CMF606K8100BEBF

Vishay / Dale

RES 6.81K OHM 1W 0.1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

FPR2B-0R025F1

FPR2B-0R025F1

Riedon

RES 0.025 OHM 15W 1% TO220

На залиха: 21.882

$5.94080

RNC60J1183FSB14

RNC60J1183FSB14

Vishay / Dale

RES 118K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 28.335

$4.23500

RNC55J1002FSRSL

RNC55J1002FSRSL

Vishay / Dale

RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 40.552

$2.71250

CMF6037K400FKR670

CMF6037K400FKR670

Vishay / Dale

RES 37.4K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 892.857

$0.11200

ROX600270KFKF5

ROX600270KFKF5

Vishay / Dale

RES 270K OHM 1% 20W AXIAL

На залиха: 3.129

$38.34390

CPL05R0500FE143

CPL05R0500FE143

Vishay / Dale

RES 0.05 OHM 5W 1% AXIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

CW00118R00JE70HS

CW00118R00JE70HS

Vishay / Dale

RES 18 OHM 5% AXIAL

На залиха: 221.793

$0.45087

RN55E8562BRE6

RN55E8562BRE6

Vishay / Dale

RES 85.6K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв