RLR07C1470FRRE8

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C1470FRRE8
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07 147 1% T-1 RLR07C1470FR R
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.41895
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:147 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNF14BAE89K8

RNF14BAE89K8

Stackpole Electronics, Inc.

RES 89.8K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 556.947

$0.17955

RNC55H1152FSR36

RNC55H1152FSR36

Vishay / Dale

RES 11.5K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

$0.46949

RWR84S39R2FRS73

RWR84S39R2FRS73

Vishay / Dale

RES 39.2 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.718

$11.31830

RLR32C2002GMRE5

RLR32C2002GMRE5

Vishay / Dale

ERL-32 20K 2% T-1 RLR32C2002GM R

На залиха: 36.669

$3.27250

RNF12FTD3R60

RNF12FTD3R60

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.6 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.814.223

$0.05512

RWR80S82R5DRRSL

RWR80S82R5DRRSL

Vishay / Dale

RES 82.5 OHM 2W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 9.093

$12.09600

MFR-25FRF52-226R

MFR-25FRF52-226R

Yageo

RES 226 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 9.551.098

$0.01047

CMF7018K000BEEB

CMF7018K000BEEB

Vishay / Dale

RES 18K OHM 1.75W 0.1% AXIAL

На залиха: 121.860

$0.82061

RLR07C7503FRR3623

RLR07C7503FRR3623

Vishay / Dale

ERL-07-23 750K 1% T-1 RLR07C7503

На залиха: 102.296

$0.97755

AC01000002200JA100

AC01000002200JA100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 220 OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 151.515

$0.66000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв