CMF5530K900BERE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF5530K900BERE
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 30.9K OHM 1/2W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.30856
Листови со податоци онлајн
CMF5530K900BERE PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:30.9 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55C3322FBSL

RN55C3322FBSL

Vishay / Dale

RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RLR20C4990FPBSL

RLR20C4990FPBSL

Vishay / Dale

RES 499 OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 41.353

$2.66000

RNC50H6813FSBSL

RNC50H6813FSBSL

Vishay / Dale

RES 681K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 9.041

$12.16600

RSF1JB100R

RSF1JB100R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 100 OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 3.472.222

$0.02880

RNC60J3093BSRE6

RNC60J3093BSRE6

Vishay / Dale

RES 309K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 39.384

$2.79300

RN60D6654FRE6

RN60D6654FRE6

Vishay / Dale

RES 6.65M OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 127.870

$0.78204

RSMF3JB1K00

RSMF3JB1K00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1K OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 1.388.888

$0.07200

RLR05C1872FSR3619

RLR05C1872FSR3619

Vishay / Dale

ERL-05-19 18.7K 1% T-1 RLR05C187

На залиха: 88.079

$1.24887

RLR20C3320FSRSL

RLR20C3320FSRSL

Vishay / Dale

ERL-20 332 1% T-1 RLR20C3320FS R

На залиха: 37.209

$2.95624

RNC50J2033BSB14

RNC50J2033BSB14

Vishay / Dale

RES 203K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.780

$6.25600

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв