RLR07C3000FMR36

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C3000FMR36
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07 300 1% T-1 RLR07C3000FM R
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.71288
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:300 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR07C25R5FRBSL

RLR07C25R5FRBSL

Vishay / Dale

RES 25.5 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 54.549

$2.01650

MBA02040C2154FRP00

MBA02040C2154FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 2.15M OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 3.546.099

$0.02820

CMF5516R500FHEK

CMF5516R500FHEK

Vishay / Dale

RES 16.5 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RLR07C2151FSRE6

RLR07C2151FSRE6

Vishay / Dale

RES 2.15K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 262.894

$0.38038

RLR07C1004GRBSL23

RLR07C1004GRBSL23

Vishay / Dale

ERL-07-23 1M 2% T-1 RLR07C1004GR

На залиха: 37.193

$2.95750

CMF5025K500BHEK

CMF5025K500BHEK

Vishay / Dale

RES 25.5K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 79.849

$1.37760

CP001015K00JE663

CP001015K00JE663

Vishay / Dale

RES 15K OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 313.873

$0.31860

RNC50H3572BSRE6

RNC50H3572BSRE6

Vishay / Dale

RES 35.7K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 66.165

$1.66250

RN60C8451FRSL

RN60C8451FRSL

Vishay / Dale

RES 8.45K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

$0.24480

RN60E1024BB14

RN60E1024BB14

Vishay / Dale

RES 1.02M OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 56.628

$1.94250

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв