RLR07C6202GSR36

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C6202GSR36
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 62K OHM 2% 1/4W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.33516
Листови со податоци онлајн
RLR07C6202GSR36 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:62 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RWR84SR562FRBSL

RWR84SR562FRBSL

Vishay / Dale

RES 0.562 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 6.139

$17.91620

RNC50J1431BSBSL

RNC50J1431BSBSL

Vishay / Dale

RES 1.43K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.656

$7.50400

RWR81N14R7FRS73

RWR81N14R7FRS73

Vishay / Dale

RES 14.7 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 21.399

$6.07500

RNC55J1434BSRSL

RNC55J1434BSRSL

Vishay / Dale

RES 1.43M OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 4.990

$22.04120

RNC50H4642FRBSL

RNC50H4642FRBSL

Vishay / Dale

RES 46.4K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 31.027

$3.86750

PCF14JA2K40

PCF14JA2K40

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.4K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 6.578.947

$0.01520

RLR07C2260FSBSL

RLR07C2260FSBSL

Vishay / Dale

RES 226 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 54.549

$2.01650

HDM14JT13R0

HDM14JT13R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 13 OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 6.535.947

$0.01530

CMF5023R700DEEB

CMF5023R700DEEB

Vishay / Dale

RES 23.7 OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 192.789

$0.51870

RLR20C1053FSRSL

RLR20C1053FSRSL

Vishay / Dale

ERL-20 105K 1% T-1 RLR20C1053FS

На залиха: 37.209

$2.95624

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв