RLR07C4643FRB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C4643FRB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 464K OHM 1% 1/4W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$2.08110
Листови со податоци онлајн
RLR07C4643FRB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:464 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC50J7500FSBSL

RNC50J7500FSBSL

Vishay / Dale

RES 750 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 28.625

$4.19200

RLP02N15000JS14

RLP02N15000JS14

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 10.273

$10.70720

RNF14FTC63K4

RNF14FTC63K4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 63.4K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 6.535.947

$0.01530

RCMA0221301DEA20

RCMA0221301DEA20

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 10.743

$10.23834

RN65D1653FBSL

RN65D1653FBSL

Vishay / Dale

RES 165K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

NKN7WSJT-91-6R8

NKN7WSJT-91-6R8

Yageo

RES 6.8 OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 440.761

$0.22688

RLR07C2614FSRSL

RLR07C2614FSRSL

Vishay / Dale

RES 2.61M OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 52.287

$2.10376

RN70C7800BB14

RN70C7800BB14

Vishay / Dale

RES 780 OHM 3/4W .1% AXIAL

На залиха: 139.495

$0.71687

RLR05C1913FSRE719

RLR05C1913FSRE719

Vishay / Dale

ERL-05-19 191K 1% T-1 RLR05C1913

На залиха: 88.079

$1.24887

RWR81S5110DSRSL

RWR81S5110DSRSL

Vishay / Dale

RES 511 OHM 1W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 7.366

$14.93250

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв