RWR84N4750FRB12

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR84N4750FRB12
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 475 OHM 7W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$18.78250
Листови со податоци онлајн
RWR84N4750FRB12 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR84N
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:475 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):7W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC55H6242BSRE6

RNC55H6242BSRE6

Vishay / Dale

RES 62.4K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 57.435

$1.91520

RWR89SR806FSS70

RWR89SR806FSS70

Vishay / Dale

RES 0.806 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.830

$7.43470

CF14JA20M0

CF14JA20M0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 20M OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 11.312.217

$0.00884

RLR07C1403FSBSL

RLR07C1403FSBSL

Vishay / Dale

RES 140K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 49.549

$2.22000

RNC55H2321DSRSL

RNC55H2321DSRSL

Vishay / Dale

RES 2.32K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 28.335

$4.23500

PTF6511K000FZEB

PTF6511K000FZEB

Vishay / Dale

RES 11K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 195.293

$0.51205

RWR89N75R0FSB12

RWR89N75R0FSB12

Vishay / Dale

RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.434

$9.71850

RNC50H4870BSB14

RNC50H4870BSB14

Vishay / Dale

RES 487 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.727

$6.27200

CMF65215R00FKRE

CMF65215R00FKRE

Vishay / Dale

RES 215 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 348.092

$0.28728

MRS25000C2402FRP00

MRS25000C2402FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 24K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

$0.03000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв