RLR07C51R1FMRE5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C51R1FMRE5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07 51.1 1% T-1 RLR07C51R1FM
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.50400
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:51.1 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC60H5112FSB14

RNC60H5112FSB14

Vishay / Dale

RES 51.1K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 39.867

$3.01000

Y407812K0000T9L

Y407812K0000T9L

VPG Foil

RES 12K OHM .3W .01% RADIAL

На залиха: 2.977

$40.29900

CMF551K6500BHEA

CMF551K6500BHEA

Vishay / Dale

RES 1.65K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 437.139

$0.22876

MRS25000C1159FCT00

MRS25000C1159FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 11.5 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

$0.03000

H816R9BYA

H816R9BYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 16.9 OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 154.530

$0.64712

CMF604M7000FKR6

CMF604M7000FKR6

Vishay / Dale

RES 4.7M OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 208.855

$0.47880

RNX02582M0JKLB

RNX02582M0JKLB

Vishay / Dale

RES 82M OHM 5% 1/2W AXIAL

На залиха: 23.347

$5.56800

MHR0317SA507F70

MHR0317SA507F70

Murata Power Solutions

RES 500.0MOHM,TOLERANCE:1%,SINGL

На залиха: 111.111

$0.90000

MBB02070C1200FC100

MBB02070C1200FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 120 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 277.777

$0.36000

RLR05C75R0FSRE7

RLR05C75R0FSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 75 1% T-1 RLR05C75R0FS RE

На залиха: 129.188

$0.77406

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв