RN55E5360DBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55E5360DBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 536 OHM 1/8W .5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.51200
Листови со податоци онлајн
RN55E5360DBSL PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:536 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RWR82N1870BSRSL

RWR82N1870BSRSL

Vishay / Dale

RES 187 OHM 1.5W 0.1% AXIAL

На залиха: 3.380

$35.49770

RLR05C4303GRBSL

RLR05C4303GRBSL

Vishay / Dale

RES 430K OHM 2% 1/8W AXIAL

На залиха: 15.167

$9.88950

RLR07C7873FRRE5

RLR07C7873FRRE5

Vishay / Dale

ERL-07 787K 1% T-1 RLR07C7873FR

На залиха: 155.860

$0.64160

Y14533K90000T9L

Y14533K90000T9L

VPG Foil

RES 3.9K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 10.274

$10.70650

RNC50H5051DSBSL

RNC50H5051DSBSL

Vishay / Dale

RES 5.05K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 25.154

$5.16800

RLR20C6800GSBSL

RLR20C6800GSBSL

Vishay / Dale

ERL-20 680 2% T-1 RLR20C6800GS B

На залиха: 15.233

$9.84680

H81K05BDA

H81K05BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.05K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 160.256

$0.62400

CMF55470R00FKRE70

CMF55470R00FKRE70

Vishay / Dale

RES 470 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.322.751

$0.07560

CMF55174K60BHBF

CMF55174K60BHBF

Vishay / Dale

RES 174.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 386.847

$0.25850

RNX0388M00FHR7

RNX0388M00FHR7

Vishay / Dale

RES 8M OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 34.702

$3.45800

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв