RLR07C5602GSRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C5602GSRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 56K OHM 2% 1/4W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.52320
Листови со податоци онлајн
RLR07C5602GSRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:56 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF553K4800BHRE

CMF553K4800BHRE

Vishay / Dale

RES 3.48K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 437.139

$0.22876

RNC50J5422BSRSL

RNC50J5422BSRSL

Vishay / Dale

RES 54.2K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

$7.35300

RLR20C1801FRB14

RLR20C1801FRB14

Vishay / Dale

ERL-20 1.8K 1% T-1 RLR20C1801FR

На залиха: 57.039

$1.92850

CMF551M0700FKR6

CMF551M0700FKR6

Vishay / Dale

RES 1.07M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 262.894

$0.38038

CMF551M0000DHRE

CMF551M0000DHRE

Vishay / Dale

RES 1M OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 744.435

$0.13433

251AS250KDS

251AS250KDS

Ohmite

RES 25 OHM 10% 3.5W AXIAL

На залиха: 6.984

$15.75000

RNC50K3013FRB14

RNC50K3013FRB14

Vishay / Dale

RES 301K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 77.296

$1.42310

RWR80S2670FSB12

RWR80S2670FSB12

Vishay / Dale

RES 267 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.273

$7.26400

RLR20C1000FSRE6

RLR20C1000FSRE6

Vishay / Dale

ERL-20 100 1% T-1 RLR20C1000FS R

На залиха: 61.264

$1.79550

MRS25000C8064FRP00

MRS25000C8064FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 8.06M OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.030.303

$0.03300

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв