RN55C5623FRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55C5623FRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 562K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.10780
Листови со податоци онлајн
RN55C5623FRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:562 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
Y07858K08900T0L

Y07858K08900T0L

VPG Foil

RES 8.089K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 16.550

$8.45880

RN55C12R7BRE6

RN55C12R7BRE6

Vishay / Dale

RES 12.7 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

$0.25850

H8287RDCA

H8287RDCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 287 OHM 1/4W 0.5% AXIAL

На залиха: 241.779

$0.41360

CD14ZT0R00

CD14ZT0R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0 OHM 1/4W JUMP AXIAL

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNX02562M0JKR6

RNX02562M0JKR6

Vishay / Dale

RES 62M OHM 5% 1/2W AXIAL

На залиха: 37.437

$3.20530

RWR74S3650FRBSL

RWR74S3650FRBSL

Vishay / Dale

RES 365 OHM 5W 1% WW AXIAL

На залиха: 21.381

$6.08000

RLR07C1913FSR36

RLR07C1913FSR36

Vishay / Dale

RES 191K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

CMF5540K700BERE

CMF5540K700BERE

Vishay / Dale

RES 40.7K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 324.086

$0.30856

RNC60H1090BSBSL

RNC60H1090BSBSL

Vishay / Dale

RES 109 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 19.493

$7.18200

RWR81S13R3FRB12

RWR81S13R3FRB12

Vishay / Dale

RES 13.3 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.847

$5.23200

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв