RNC50H3652BMRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50H3652BMRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 36.5K OHM 1/10W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$7.52000
Листови со податоци онлајн
RNC50H3652BMRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:36.5 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC55K1181FSB14

RNC55K1181FSB14

Vishay / Dale

RES 1.18K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

$0.93632

Y078514K0000B0L

Y078514K0000B0L

VPG Foil

RES 14K OHM 0.6W 0.1% RADIAL

На залиха: 18.760

$6.92930

ROX1SJ1K2

ROX1SJ1K2

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.20K OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 322.580

$0.31000

RWR82S2R00FSS70

RWR82S2R00FSS70

Vishay / Dale

RES 2 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 19.947

$6.51700

RWR89N1001FRRSL

RWR89N1001FRRSL

Vishay / Dale

RES 1K OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.765

$8.35050

RLR05C2151FSRE7

RLR05C2151FSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 2.15K 1% T-1 RLR05C2151FS

На залиха: 129.188

$0.77406

CMF0762K000JKR6

CMF0762K000JKR6

Vishay / Dale

RES 62K OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 759.878

$0.13160

RNC50H4641DSBSL

RNC50H4641DSBSL

Vishay / Dale

RES 4.64K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 25.154

$5.16800

RLR07C1472FPBSL

RLR07C1472FPBSL

Vishay / Dale

RES 14.7K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 49.549

$2.22000

CMF50191R00FHEK

CMF50191R00FHEK

Vishay / Dale

RES 191 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв