RN55E76R8BRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55E76R8BRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 76.8 OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.63040
Листови со податоци онлајн
RN55E76R8BRSL PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:76.8 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
H811K5BCA

H811K5BCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 11.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 178.056

$0.56162

RLR05C2201GSRE6

RLR05C2201GSRE6

Vishay / Dale

ERL-05 2.2K 2% T-1 RLR05C2201GS

На залиха: 136.457

$0.73283

RNX050806KFNR6

RNX050806KFNR6

Vishay / Dale

RES 806K OHM 1% 1.2W AXIAL

На залиха: 61.624

$1.78500

RWR84S1500FRB12

RWR84S1500FRB12

Vishay / Dale

RES 150 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.232

$11.91400

RNC60J12R7BSB14

RNC60J12R7BSB14

Vishay / Dale

RES 12.7 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 15.719

$8.90620

CMF558K1600BEEK

CMF558K1600BEEK

Vishay / Dale

RES 8.16K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

B20J10R

B20J10R

Ohmite

RES 10 OHM 5% 20W AXIAL

На залиха: 17.369

$8.06000

CMF60562R00FKR6

CMF60562R00FKR6

Vishay / Dale

RES 562 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 992.063

$0.10080

RN55E73R2FB14

RN55E73R2FB14

Vishay / Dale

RES 73.2 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

SBCHE151R0K

SBCHE151R0K

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.00 OHM 17W 10% AXIAL

На залиха: 77.464

$1.42000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв