RLR20C32R4FRBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR20C32R4FRBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 32.4 OHM 1% 1/2W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$2.66000
Листови со податоци онлајн
RLR20C32R4FRBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:32.4 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SFR25H0005100JR500

SFR25H0005100JR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 510 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 6.060.606

$0.01650

RNC50H2263FSR36

RNC50H2263FSR36

Vishay / Dale

RES 226K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 128.307

$0.77938

RNC55H35R7FSRE6

RNC55H35R7FSRE6

Vishay / Dale

RES 35.7 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

$0.46949

CF1/4CT52R243J

CF1/4CT52R243J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24K OHM 5% 1/4W AXIAL

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNF14BTD37R9

RNF14BTD37R9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 37.9 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 1.234.567

$0.08100

TWM3J3K3E

TWM3J3K3E

Ohmite

RES 3.3K OHM 3W 5% RADIAL

На залиха: 208.333

$0.48000

RLR07C5111FPRE6

RLR07C5111FPRE6

Vishay / Dale

RES 5.11K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 238.691

$0.41895

PTF6535K400BXBF

PTF6535K400BXBF

Vishay / Dale

RES 35.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 41.904

$2.62500

CMF6527K400DEEK

CMF6527K400DEEK

Vishay / Dale

RES 27.4K OHM 1.5W 0.5% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

H8110RFDA

H8110RFDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 110 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 252.755

$0.39564

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв