MBA02040C6198FRP00

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MBA02040C6198FRP00
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 6.19 OHM 0.4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.03750
Листови со податоци онлајн
MBA02040C6198FRP00 PDF
 • серија:MBA/SMA 0204 - Professional
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.19 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RWR81S4R70FRB12

RWR81S4R70FRB12

Vishay / Dale

RES 4.7 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.847

$5.23200

ERG-2SJ473A

ERG-2SJ473A

Panasonic

RES 47K OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 2.068.252

$0.04835

RLR05C3603GMR36

RLR05C3603GMR36

Vishay / Dale

ERL-05 360K 2% T-1 RLR05C3603GM

На залиха: 34.702

$3.45800

RLR05C8061FSBSL

RLR05C8061FSBSL

Vishay / Dale

RES 8.06K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 33.613

$3.57000

MBB02070C9310FC100

MBB02070C9310FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 931 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 1.543.209

$0.06480

RNC50H1001BSBSL

RNC50H1001BSBSL

Vishay / Dale

RES 1K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.617

$7.52000

RLR05C9102GRRE7

RLR05C9102GRRE7

Vishay / Dale

ERL-05 91K 2% T-1 RLR05C9102GR R

На залиха: 136.457

$0.73283

RWR89S8870FSBSL

RWR89S8870FSBSL

Vishay / Dale

RES 887 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.226

$7.28180

CMF55988K00FEEB

CMF55988K00FEEB

Vishay / Dale

RES 988K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 214.822

$0.46550

RN55C4641CB14

RN55C4641CB14

Vishay / Dale

RES 4.64K OHM 1/8W .25% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв