RNC60H1004FSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60H1004FSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$5.34400
Листови со податоци онлајн
RNC60H1004FSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:1 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RMB075R1000JA20

RMB075R1000JA20

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 37.633

$3.18862

RNC60H2611FSR36

RNC60H2611FSR36

Vishay / Dale

RES 2.61K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 170.881

$0.58520

MR10210K000BAE66

MR10210K000BAE66

Vishay / Dale

RES 10K OHM 0.175W 0.1% AXIAL

На залиха: 32.653

$3.67500

CPL10R0300JB313

CPL10R0300JB313

Vishay / Dale

RES 0.03 OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 56.323

$1.95300

RN50E3571FBSL

RN50E3571FBSL

Vishay / Dale

RES 3.57K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RLR07C2001GMBSL

RLR07C2001GMBSL

Vishay / Dale

RES 2K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 50.389

$2.18300

RLR05C1472FSRE8

RLR05C1472FSRE8

Vishay / Dale

ERL-05 14.7K 1% T-1 RLR05C1472FS

На залиха: 129.188

$0.77406

RLR32C8062FRB14

RLR32C8062FRB14

Vishay / Dale

RES 80.6K OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 18.295

$7.65220

PAC300001809FAC000

PAC300001809FAC000

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 18 OHM 3W 1% AXIAL

На залиха: 129.870

$0.77000

RNC60H8253BSRE6

RNC60H8253BSRE6

Vishay / Dale

RES 825K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 29.389

$4.08310

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв