RLR32C3001GPBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR32C3001GPBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 3K OHM 2% 1W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$8.77800
Листови со податоци онлајн
RLR32C3001GPBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:3 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:P (0.1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
H8215RBZA

H8215RBZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 215 OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 202.429

$0.49400

CMF651K0000FKR670

CMF651K0000FKR670

Vishay / Dale

RES 1K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 374.111

$0.26730

PTF656K1900FXBF

PTF656K1900FXBF

Vishay / Dale

RES 6.19K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 41.904

$2.62500

CMF5586K600BER6

CMF5586K600BER6

Vishay / Dale

RES 86.6K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

QW322BR

QW322BR

NTE Electronics, Inc.

1/4W 22K OHM 1% METAL

На залиха: 2.000.000

$0.05000

RN55C3011CBSL

RN55C3011CBSL

Vishay / Dale

RES 3.01K OHM 1/8W .25% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RWR81S27R4FMRSL

RWR81S27R4FMRSL

Vishay / Dale

RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 20.833

$6.24000

RLR05C3013FRRE8

RLR05C3013FRRE8

Vishay / Dale

ERL-05 301K 1% T-1 RLR05C3013FR

На залиха: 33.666

$3.56440

RWR89S56R2FRB12

RWR89S56R2FRB12

Vishay / Dale

RES 56.2 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.834

$4.83200

RWR74N11R5FRRSL

RWR74N11R5FRRSL

Vishay / Dale

RES 11.5 OHM 5W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.292

$8.59280

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв