CMF55237R00BHRE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF55237R00BHRE
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 237 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.22876
Листови со податоци онлајн
CMF55237R00BHRE PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:237 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
QW3124BR

QW3124BR

NTE Electronics, Inc.

1/4W 124K OHM 1% METAL

На залиха: 2.000.000

$0.05000

CF18JA1M00

CF18JA1M00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1M OHM 1/8W 5% AXIAL

На залиха: 16.977.928

$0.00589

RLR05C36R0GRRE6

RLR05C36R0GRRE6

Vishay / Dale

ERL-05 36 2% T-1 RLR05C36R0GR RE

На залиха: 136.457

$0.73283

AC04000002209JAC00

AC04000002209JAC00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 22 OHM 4W 5% AXIAL

На залиха: 498.132

$0.20075

RLR07C22R1FRRE623

RLR07C22R1FRRE623

Vishay / Dale

ERL-07-23 22.1 1% T-1 RLR07C22R1

На залиха: 111.886

$0.89376

RLR07C5762FSR36

RLR07C5762FSR36

Vishay / Dale

RES 57.6K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

MBB02070C1602FC100

MBB02070C1602FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 16K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 1.543.209

$0.06480

PTF6520K000BXEB

PTF6520K000BXEB

Vishay / Dale

RES 20K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 179.875

$0.55594

RN55C1672BRSL

RN55C1672BRSL

Vishay / Dale

RES 16.7K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 222.419

$0.44960

RNC55H6381BSB14

RNC55H6381BSB14

Vishay / Dale

RES 6.38K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 57.435

$1.91520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв