RN55E4321FBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55E4321FBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.51200
Листови со податоци онлајн
RN55E4321FBSL PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.32 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CPL07R0400JE313

CPL07R0400JE313

Vishay / Dale

RES 0.04 OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 67.588

$1.62750

Y07853K00000T0L

Y07853K00000T0L

VPG Foil

RES 3K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 16.550

$8.45880

RLR05C4701FRR36

RLR05C4701FRR36

Vishay / Dale

ERL-05 4.7K 1% T-1 RLR05C4701FR

На залиха: 70.689

$1.55610

RNC60J1584BSB14

RNC60J1584BSB14

Vishay / Dale

RES 1.58M OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 6.294

$17.47620

RN55C1433DRSL

RN55C1433DRSL

Vishay / Dale

RES 143K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 350.140

$0.28560

Y607131R5000Q0L

Y607131R5000Q0L

VPG Foil

RES 31.5 OHM .3W .02% RADIAL

На залиха: 5.984

$18.38060

AC07000003309JAC00

AC07000003309JAC00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 33 OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 108.695

$0.92000

RN65E7503FRE6

RN65E7503FRE6

Vishay / Dale

RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 240.987

$0.41496

RNX12510K0FNLB

RNX12510K0FNLB

Vishay / Dale

RES 10K OHM 1% 3W AXIAL

На залиха: 7.561

$14.54750

RLR05C5101GSRE819

RLR05C5101GSRE819

Vishay / Dale

ERL-05-19 5.1K 2% T-1 RLR05C5101

На залиха: 91.086

$1.20764

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв