RLR05C12R7FSRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C12R7FSRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 12.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.04850
Листови со податоци онлајн
RLR05C12R7FSRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:12.7 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC50H5692DSRSL

RNC50H5692DSRSL

Vishay / Dale

RES 56.9K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 25.154

$5.16800

RWR84S60R4FRS73

RWR84S60R4FRS73

Vishay / Dale

RES 60.4 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.718

$11.31830

CMF5514M900JNBF

CMF5514M900JNBF

Vishay / Dale

RES 14.9M OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 285.885

$0.34979

RN55C6261BRE6

RN55C6261BRE6

Vishay / Dale

RES 6.26K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

$0.25850

CMF559M1000JKEB

CMF559M1000JKEB

Vishay / Dale

RES 9.1M OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 466.200

$0.21450

RLR07C1R65FMBSL

RLR07C1R65FMBSL

Vishay / Dale

RES 1.65 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 9.200

$11.95600

RNC55H1201BSBSL

RNC55H1201BSBSL

Vishay / Dale

RES 1.2K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

$4.75200

CPW10120R0JB14

CPW10120R0JB14

Vishay / Dale

RES 120 OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 1.750

$80.00000

RLR07C49R9FMRSL

RLR07C49R9FMRSL

Vishay / Dale

RES 49.9 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 181.686

$0.55040

RN50C6982BB14

RN50C6982BB14

Vishay / Dale

RES 69.8K OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 79.849

$1.37760

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв