RWR81S7R32FSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR81S7R32FSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 7.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$7.73780
Листови со податоци онлајн
RWR81S7R32FSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.32 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CF18JA150K

CF18JA150K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 150K OHM 1/8W 5% AXIAL

На залиха: 16.977.928

$0.00589

RN65D1000FBSL

RN65D1000FBSL

Vishay / Dale

RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RNF14BAE61K9

RNF14BAE61K9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 61.9K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 556.947

$0.17955

RWR82N1740FSBSL

RWR82N1740FSBSL

Vishay / Dale

RES 174 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 7.993

$13.76200

WW12JT560R

WW12JT560R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 560 OHM 0.4W 5% AXIAL

На залиха: 359.751

$0.27797

RLR05C9312FSRE5

RLR05C9312FSRE5

Vishay / Dale

ERL-05 93.1K 1% T-1 RLR05C9312FS

На залиха: 114.547

$0.87300

RLR07C4330GSB14

RLR07C4330GSB14

Vishay / Dale

ERL-07 433 2% T-1 RLR07C4330GS B

На залиха: 138.467

$0.72219

CMF553K8300FHR6

CMF553K8300FHR6

Vishay / Dale

RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

$0.10500

CMF5556R000FHBF

CMF5556R000FHBF

Vishay / Dale

RES 56 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

$0.10500

PF2472-15RF1

PF2472-15RF1

Riedon

RES 15 OHM 100W 1% TO247

На залиха: 21.276

$6.11000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв