CMF551K8000BEEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF551K8000BEEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.30856
Листови со податоци онлајн
CMF551K8000BEEA PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.8 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RSF2JT150R

RSF2JT150R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 150 OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 384.615

$0.26000

RWR82S1001BSBSL

RWR82S1001BSBSL

Vishay / Dale

RES 1K OHM 1.5W 0.1% AXIAL

На залиха: 4.787

$22.97620

RWR84S2610FSS73

RWR84S2610FSS73

Vishay / Dale

RES 261 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 6.915

$15.90680

MBB02070C1652FCT00

MBB02070C1652FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 16.5K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

$0.03000

RNC55H33R2BSRSL

RNC55H33R2BSRSL

Vishay / Dale

RES 33.2 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

$4.75200

RNC55K1331FSB14

RNC55K1331FSB14

Vishay / Dale

RES 1.33K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

$0.93632

RNC55J42R2BSRE6

RNC55J42R2BSRE6

Vishay / Dale

RES 42.2 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

$1.13050

RLR07C2600GSRE6

RLR07C2600GSRE6

Vishay / Dale

ERL-07 260 2% T-1 RLR07C2600GS R

На залиха: 125.942

$0.79401

RLR07C36R5FPRE6

RLR07C36R5FPRE6

Vishay / Dale

RES 36.5 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 262.894

$0.38038

YR1B2K67CC

YR1B2K67CC

TE Connectivity AMP Connectors

RES 2.67K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 584.112

$0.17120

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв