QWCC447

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
QWCC447
Производителот
NTE Electronics, Inc.
Опис
RES-1/4W 470K OHM 5%
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
99
Единечната цена
$0.66000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • отпор:470 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Carbon Composition
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PTF6539K200FYBF

PTF6539K200FYBF

Vishay / Dale

RES 39.2K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 41.904

$2.62500

CMF601M5000FKEA

CMF601M5000FKEA

Vishay / Dale

RES 1.5M OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 208.855

$0.47880

LR1F22K1

LR1F22K1

TE Connectivity AMP Connectors

RES 22.1K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 6.793.478

$0.01472

RNC55J1650FSRE6

RNC55J1650FSRE6

Vishay / Dale

RES 165 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 159.974

$0.62510

SFR16S0003092FA500

SFR16S0003092FA500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 30.9K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 4.662.004

$0.02145

RN60D6982FBSL

RN60D6982FBSL

Vishay / Dale

RES 69.8K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

CW02B1K500JE70

CW02B1K500JE70

Vishay / Dale

RES 1.5K OHM 3.75W 5% AXIAL

На залиха: 253.158

$0.39501

RN55D6191FB14

RN55D6191FB14

Vishay / Dale

RES 6.19K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 59.139

$1.86000

RWR89SR143FPRSL

RWR89SR143FPRSL

Vishay / Dale

RES 0.143 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.416

$7.21050

Y07861K33000T0L

Y07861K33000T0L

VPG Foil

RES 1.33K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 10.868

$10.12130

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв