RLR05C9092FSRE7

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C9092FSRE7
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-05 90.9K 1% T-1 RLR05C9092FS
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.77406
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:90.9 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LR2F1K6

LR2F1K6

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.60K OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 2.461.235

$0.04063

RWR84S2R26FSB12

RWR84S2R26FSB12

Vishay / Dale

RES 2.26 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 6.688

$16.44500

RLR07C1823FMB14

RLR07C1823FMB14

Vishay / Dale

ERL-07 182K 1% T-1 RLR07C1823FM

На залиха: 52.856

$2.08110

RNC50J6490FPBSL

RNC50J6490FPBSL

Vishay / Dale

RES 649 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 28.811

$4.16500

RWR81N54R9FRB12

RWR81N54R9FRB12

Vishay / Dale

RES 54.9 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.617

$7.52000

CP00103K000KE663

CP00103K000KE663

Vishay / Dale

RES 3K OHM 10W 10% AXIAL

На залиха: 313.873

$0.31860

CMF5043K000JKEB

CMF5043K000JKEB

Vishay / Dale

RES 43K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 550.964

$0.18150

CMF55549R00FKEA

CMF55549R00FKEA

Vishay / Dale

RES 549 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

$0.06750

CMF5047K000BEBF

CMF5047K000BEBF

Vishay / Dale

RES 47K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 68.471

$1.60650

RN60D37R4FRE6

RN60D37R4FRE6

Vishay / Dale

RES 37.4 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 992.063

$0.10080

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв