RNC50H8451DPB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50H8451DPB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 8.45K OHM 1/10W .5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$4.32000
Листови со податоци онлајн
RNC50H8451DPB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.45 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:P (0.1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNF14FTE34K0

RNF14FTE34K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 2.469.135

$0.04050

CMF652R7000FKBF

CMF652R7000FKBF

Vishay / Dale

RES 2.7 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 169.342

$0.59052

RWR81S39R2FSBSL

RWR81S39R2FSBSL

Vishay / Dale

RES 39.2 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.092

$7.73780

RWR80N18R2FSB12

RWR80N18R2FSB12

Vishay / Dale

RES 18.2 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.748

$11.28400

RLR07C5623FRR36

RLR07C5623FRR36

Vishay / Dale

RES 562K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 198.909

$0.50274

RLR32C1210GMRE7

RLR32C1210GMRE7

Vishay / Dale

ERL-32 121 2% T-1 RLR32C1210GM R

На залиха: 20.708

$6.27760

MBA02040C2211FRP00

MBA02040C2211FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 2.21K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 4.016.064

$0.02490

RNX038374KFKWF

RNX038374KFKWF

Vishay / Dale

RES 374K OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 37.037

$2.97000

RN65D3922FBSL

RN65D3922FBSL

Vishay / Dale

RES 39.2K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RN60D2101FR36

RN60D2101FR36

Vishay / Dale

RES 2.1K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.028.806

$0.09720

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв