NKN100JR-73-0R51

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
NKN100JR-73-0R51
Производителот
Yageo
Опис
RES 0.51 OHM 1W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.04275
Листови со податоци онлајн
NKN100JR-73-0R51 PDF
 • серија:NKN
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:510 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-40°C ~ 200°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.189" Dia x 0.453" L (4.80mm x 11.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PR02000201503JR500

PR02000201503JR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 150K OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 243.902

$0.41000

RCMA0511001DES03

RCMA0511001DES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 4.063

$27.07300

RN60E1820BB14

RN60E1820BB14

Vishay / Dale

RES 182 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RN55D82R5FB14

RN55D82R5FB14

Vishay / Dale

RES 82.5 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 59.139

$1.86000

CMF55768R00DHR6

CMF55768R00DHR6

Vishay / Dale

RES 768 OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 637.592

$0.15684

RN60C6421BRSL

RN60C6421BRSL

Vishay / Dale

RES 6.42K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 217.013

$0.46080

CMF551K8200FHR6

CMF551K8200FHR6

Vishay / Dale

RES 1.82K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

$0.10500

CW001150R0JE70HS

CW001150R0JE70HS

Vishay / Dale

RES 150 OHM 5% AXIAL

На залиха: 221.793

$0.45087

Y092640R0000T9L

Y092640R0000T9L

VPG Foil

RES 40 OHM 8W 0.01% TO220-4

На залиха: 5.528

$19.89680

RN60E1301FB14

RN60E1301FB14

Vishay / Dale

RES 1.3K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв