AP101 R5 J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AP101 R5 J
Производителот
Ohmite
Опис
RES 500M OHM 5% 100W TO247-2
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
186
Единечната цена
$8.25000
Листови со податоци онлајн
AP101 R5 J PDF
 • серија:ARCOL, AP101
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:500 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):100W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:TO-247-2
 • добавувач уред пакет:TO-247
 • големина / димензија:0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
 • висина - седење (макс):0.825" (20.96mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC50J7232BSB14

RNC50J7232BSB14

Vishay / Dale

RES 72.3K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.895

$6.88000

RLP03R3920FB15

RLP03R3920FB15

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 10.236

$10.74600

RN60C1561BBSL

RN60C1561BBSL

Vishay / Dale

RES 1.56K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RN60C1023DB14

RN60C1023DB14

Vishay / Dale

RES 102K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

MK232-2.00M-1%

MK232-2.00M-1%

Caddock Electronics, Inc.

RES, 2 MEGOHM, 1%, 0.75W, 400V,

На залиха: 17.010

$8.23000

RLR32C1002FPRE7

RLR32C1002FPRE7

Vishay / Dale

ERL-32 10K 1% T-1 RLR32C1002FP R

На залиха: 36.922

$2.97920

RLR07C6491FRRE623

RLR07C6491FRRE623

Vishay / Dale

ERL-07-23 6.49K 1% T-1 RLR07C649

На залиха: 123.057

$0.81263

294-39-RC

294-39-RC

TubeDepot

RES 39 OHM 5% 1W AXIAL

На залиха: 666.666

$0.15000

RNC55H95R0FSB14

RNC55H95R0FSB14

Vishay / Dale

RES 95 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

$0.93632

RN55C1723DRE6

RN55C1723DRE6

Vishay / Dale

RES 172K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 637.592

$0.15684

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв