RLR32C3000FRB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR32C3000FRB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-32 300 1% T-1 RLR32C3000FR B
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$6.54360
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:300 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RWR80S6340FSRSL

RWR80S6340FSRSL

Vishay / Dale

RES 634 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.928

$7.80900

RNC50H3702BSB14

RNC50H3702BSB14

Vishay / Dale

RES 37K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.727

$6.27200

RWR78S68R1FRRSL

RWR78S68R1FRRSL

Vishay / Dale

RES 68.1 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.538

$7.55200

RNC50J2800FSBSL

RNC50J2800FSBSL

Vishay / Dale

RES 280 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 28.625

$4.19200

CMF558K6600FKRE

CMF558K6600FKRE

Vishay / Dale

RES 8.66K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

$0.06750

RN55E7231BRSL

RN55E7231BRSL

Vishay / Dale

RES 7.23K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 158.629

$0.63040

CMF5511K400BHRE

CMF5511K400BHRE

Vishay / Dale

RES 11.4K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 437.139

$0.22876

RNC55J8551BSB14

RNC55J8551BSB14

Vishay / Dale

RES 8.55K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 48.085

$2.28760

UB3C-910RF8

UB3C-910RF8

Riedon

RES 910 OHM 3W 1% AXIAL

На залиха: 299.553

$0.33383

CMF5017R800FHEK

CMF5017R800FHEK

Vishay / Dale

RES 17.8 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв