RLR07C7500FMRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C7500FMRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 750 OHM 1% 1/4W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.55040
Листови со податоци онлајн
RLR07C7500FMRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:750 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR07C3653FSRSL

RLR07C3653FSRSL

Vishay / Dale

RES 365K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 165.343

$0.60480

RWR89S1201FRRSL

RWR89S1201FRRSL

Vishay / Dale

RES 1.2K OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.546

$5.29600

RWR81S90R0FSRSL

RWR81S90R0FSRSL

Vishay / Dale

RES 90 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.092

$7.73780

RLR05C3301GSK36

RLR05C3301GSK36

Vishay / Dale

ERL-05 3.3K 2% T-1 RLR05C3301GS

На залиха: 136.457

$0.73283

RN55C1132BRE6

RN55C1132BRE6

Vishay / Dale

RES 11.3K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

$0.25850

RWR81N1960FRS73

RWR81N1960FRS73

Vishay / Dale

RES 196 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 21.399

$6.07500

PR01000103601JR500

PR01000103601JR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 3.6K OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 454.545

$0.22000

RLR07C7872FPRE6

RLR07C7872FPRE6

Vishay / Dale

RES 78.7K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 238.691

$0.41895

RWR81N20R0FRS70

RWR81N20R0FRS70

Vishay / Dale

RES 20 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.746

$6.58350

MVW3\420K00KLB

MVW3\420K00KLB

Vishay / Dale

RES 20K OHM 10% 1.5W AXIAL

На залиха: 8.340

$13.18800

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв