H83K32BDA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
H83K32BDA
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 3.32K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.62400
Листови со податоци онлајн
H83K32BDA PDF
 • серија:Holco, Holsworthy
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.32 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55E1271BRSL

RN55E1271BRSL

Vishay / Dale

RES 1.27K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 158.629

$0.63040

RWR74S88R7FRRSL

RWR74S88R7FRRSL

Vishay / Dale

RES 88.7 OHM 5W 1% WW AXIAL

На залиха: 21.381

$6.08000

RWR82NR715FSS73

RWR82NR715FSS73

Vishay / Dale

RES 0.715 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 7.371

$14.92260

RNC60H2431DSB14

RNC60H2431DSB14

Vishay / Dale

RES 2.43K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 26.315

$4.56000

RNC50J34R8FSRE6

RNC50J34R8FSRE6

Vishay / Dale

RES 34.8 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 81.085

$1.35660

RN65C2003DRE6

RN65C2003DRE6

Vishay / Dale

RES 200K OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 250.626

$0.39900

Y146716R3200T0L

Y146716R3200T0L

VPG Foil

RES 16.32 OHM 10W 0.01% RADIAL

На залиха: 2.473

$48.50512

RNC50H1961FSR36

RNC50H1961FSR36

Vishay / Dale

RES 1.96K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 128.307

$0.77938

RLR32C1541FRRE7

RLR32C1541FRRE7

Vishay / Dale

ERL-32 1.54K 1% T-1 RLR32C1541FR

На залиха: 36.922

$2.97920

RWR89S1650FRRSL

RWR89S1650FRRSL

Vishay / Dale

RES 165 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.260

$5.84000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв