CPR10R5100JE10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPR10R5100JE10
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 0.51 OHM 10W 5% RADIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$13.50000
Листови со податоци онлајн
CPR10R5100JE10 PDF
 • серија:CPR
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:510 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±400ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Radial
 • добавувач уред пакет:Radial Lead
 • големина / димензија:1.888" L x 0.375" W (47.96mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):0.360" (9.14mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RWR81S8R25BRB12

RWR81S8R25BRB12

Vishay / Dale

RES 8.25 OHM 1W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 8.075

$13.62200

RCMA05942R0DDA20

RCMA05942R0DDA20

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 6.299

$17.46290

RWR78S18R2FSBSL

RWR78S18R2FSBSL

Vishay / Dale

RES 18.2 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.900

$9.43350

CMF70221K00GNEB

CMF70221K00GNEB

Vishay / Dale

RES 221K OHM 1.75W 2% AXIAL

На залиха: 208.855

$0.47880

RNF14BAE154R

RNF14BAE154R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 154 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 556.947

$0.17955

MBB02070C2499FCT00

MBB02070C2499FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 24.9 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 384.615

$0.26000

CB5JB11R0

CB5JB11R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 11 OHM 5W 5% CERAMIC WW

На залиха: 1.212.121

$0.08250

RN55E47R0FB14

RN55E47R0FB14

Vishay / Dale

RES 47 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 484.848

$0.20625

RN60C4530DRE6

RN60C4530DRE6

Vishay / Dale

RES 453 OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 600.384

$0.16656

CMF5547R500FKRE

CMF5547R500FKRE

Vishay / Dale

RES 47.5 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

$0.06750

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв