Y07854K00000B0L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
Y07854K00000B0L
Производителот
VPG Foil
Опис
RES 4K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$6.92930
Листови со податоци онлајн
Y07854K00000B0L PDF
 • серија:S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:4 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.6W
 • составот:Metal Foil
 • карактеристики:Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±2ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:Radial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
 • висина - седење (макс):0.336" (8.53mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CP00055K600JE663

CP00055K600JE663

Vishay / Dale

RES 5.6K OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 446.189

$0.22412

RN55E2832CB14

RN55E2832CB14

Vishay / Dale

RES 28.3K OHM 1/8W .25% AXIAL

На залиха: 311.235

$0.32130

RWR80S3160FRS73

RWR80S3160FRS73

Vishay / Dale

RES 316 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 28.399

$4.22550

RLR07C2201GRRE823

RLR07C2201GRRE823

Vishay / Dale

ERL-07-23 2.2K 2% T-1 RLR07C2201

На залиха: 114.615

$0.87248

CMF559K3100BEEB

CMF559K3100BEEB

Vishay / Dale

RES 9.31K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

RNC55J5973BSRSL

RNC55J5973BSRSL

Vishay / Dale

RES 597K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 17.481

$8.00850

RLR07C7151GSRE7

RLR07C7151GSRE7

Vishay / Dale

ERL-07 7.15K 2% T-1 RLR07C7151GS

На залиха: 125.942

$0.79401

RLR20C1201GMB14

RLR20C1201GMB14

Vishay / Dale

RES 1.2K OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 49.549

$2.22000

RWR81S7R50BRS70

RWR81S7R50BRS70

Vishay / Dale

RES 7.5 OHM 1W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 9.811

$11.21190

RNC50H3240BSB14

RNC50H3240BSB14

Vishay / Dale

RES 324 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.727

$6.27200

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв