RLR07C5760FSRE8

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C5760FSRE8
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07 576 1% T-1 RLR07C5760FS R
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.41895
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:576 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CP0005330R0KB14

CP0005330R0KB14

Vishay / Dale

RES 330 OHM 5W 10% AXIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

H4976KBZA

H4976KBZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 976K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 150.706

$0.66354

RNC55J6192DRRSL

RNC55J6192DRRSL

Vishay / Dale

RES 61.9K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 25.951

$4.62400

CP000720R00JB14

CP000720R00JB14

Vishay / Dale

RES 20 OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

RNC50K2491FSBSL

RNC50K2491FSBSL

Vishay / Dale

RES 2.49K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 58.244

$1.88860

RNC50J6342FSB14

RNC50J6342FSB14

Vishay / Dale

RES 63.4K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 34.632

$3.46500

CMF653M0100FKEB

CMF653M0100FKEB

Vishay / Dale

RES 3.01M OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 189.868

$0.52668

CP001511R00JB14C76

CP001511R00JB14C76

Vishay / Dale

RES 11 OHM 15W 5% AXIAL

На залиха: 5.789

$19.00000

RNC50J9310FSBSL

RNC50J9310FSBSL

Vishay / Dale

RES 931 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 28.811

$4.16500

RCMA0210000DES03

RCMA0210000DES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 4.098

$26.84100

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв