RNC50J2743FMRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50J2743FMRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 274K OHM 1/10W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.35660
Листови со податоци онлајн
RNC50J2743FMRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:274 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MFR-25FRF52-392K

MFR-25FRF52-392K

Yageo

RES 392K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 9.551.098

$0.01047

PTF6590K900DYEK

PTF6590K900DYEK

Vishay / Dale

RES 90.9K OHM 1/4W 0.5% AXIAL

На залиха: 41.904

$2.62500

RN55E1132FBSL

RN55E1132FBSL

Vishay / Dale

RES 11.3K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

MFR-25FBF52-140R

MFR-25FBF52-140R

Yageo

RES 140 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.000.000

$0.10000

LVR01R0500FE70

LVR01R0500FE70

Vishay / Dale

RES 0.05 OHM 1% 1W AXIAL WW

На залиха: 28.915

$4.15000

RN55D3603FB14

RN55D3603FB14

Vishay / Dale

RES 360K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

$0.09440

H88K66BDA

H88K66BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 8.66K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 160.256

$0.62400

RLR32C39R2FRRE8

RLR32C39R2FRRE8

Vishay / Dale

ERL-32 39.2 1% T-1 RLR32C39R2FR

На залиха: 36.922

$2.97920

PNP3WVJR-73-0R39

PNP3WVJR-73-0R39

Yageo

RES 0.39 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 832.431

$0.12013

RLR05C3011FRRE8

RLR05C3011FRRE8

Vishay / Dale

ERL-05 3.01K 1% T-1 RLR05C3011FR

На залиха: 129.188

$0.77406

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв