Y09261R50000C9L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
Y09261R50000C9L
Производителот
VPG Foil
Опис
RES 1.5 OHM 8W 0.25% TO220-4
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$17.68900
Листови со податоци онлајн
Y09261R50000C9L PDF
 • серија:VPR221
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.5 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):8W
 • составот:Metal Foil
 • карактеристики:Non-Inductive
 • температурен коефициент:±2ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:TO-220-4
 • добавувач уред пакет:TO-220
 • големина / димензија:0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):0.845" (21.46mm)
 • број на раскинувања:4
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF702M7400FKEK

CMF702M7400FKEK

Vishay / Dale

RES 2.74M OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 62.656

$1.75560

RNC55J33R6BSB14

RNC55J33R6BSB14

Vishay / Dale

RES 33.6 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 24.429

$4.91200

RNC50J3091BSB14

RNC50J3091BSB14

Vishay / Dale

RES 3.09K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.780

$6.25600

CMF5523K200FNR6

CMF5523K200FNR6

Vishay / Dale

RES 23.2K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

$0.09440

RN60E6040FB14

RN60E6040FB14

Vishay / Dale

RES 604 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RNC55H4603BSB14

RNC55H4603BSB14

Vishay / Dale

RES 460K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 35.107

$3.41810

RN60D4990FRE6

RN60D4990FRE6

Vishay / Dale

RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 200.000

$0.50000

MBB02070C3928FRP00

MBB02070C3928FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 3.92 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.030.303

$0.03300

RLR07C1074FRRE7

RLR07C1074FRRE7

Vishay / Dale

ERL-07 1.07M 1% T-1 RLR07C1074FR

На залиха: 65.123

$1.68910

RWR81S2R70FSBSL

RWR81S2R70FSBSL

Vishay / Dale

RES 2.7 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.092

$7.73780

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв