RNC60H1021DSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60H1021DSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.02K OHM 1/4W .5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$4.97600
Листови со податоци онлајн
RNC60H1021DSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.02 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF558K0000BHBF

CMF558K0000BHBF

Vishay / Dale

RES 8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 386.847

$0.25850

SFR16S0002949FR500

SFR16S0002949FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 29.4 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 5.128.205

$0.01950

RNC60H4221FSB14

RNC60H4221FSB14

Vishay / Dale

RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 39.867

$3.01000

CPCP1020R00JB311

CPCP1020R00JB311

Vishay / Dale

RES 20 OHM 10W 5% RADIAL

На залиха: 28.713

$4.17920

RLR05C45R3FRRE7

RLR05C45R3FRRE7

Vishay / Dale

ERL-05 45.3 1% T-1 RLR05C45R3FR

На залиха: 129.188

$0.77406

RLR07C1R40FMBSL

RLR07C1R40FMBSL

Vishay / Dale

RES 1.4 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 9.200

$11.95600

RLR05C1541FSRE819

RLR05C1541FSRE819

Vishay / Dale

ERL-05-19 1.54K 1% T-1 RLR05C154

На залиха: 88.079

$1.24887

RLR07C6202GMRE5

RLR07C6202GMRE5

Vishay / Dale

ERL-07 62K 2% T-1 RLR07C6202GM R

На залиха: 209.030

$0.47840

RNC60H1961DSRSL

RNC60H1961DSRSL

Vishay / Dale

RES 1.96K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 23.757

$5.47200

RN55E2262FBSL

RN55E2262FBSL

Vishay / Dale

RES 22.6K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв