CMF551K6500DHEK

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF551K6500DHEK
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.65K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.26000
Листови со податоци онлајн
CMF551K6500DHEK PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.65 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC50H3573FSRE6

RNC50H3573FSRE6

Vishay / Dale

RES 357K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 58.244

$1.88860

RLR05C7501FMRSL

RLR05C7501FMRSL

Vishay / Dale

RES 7.5K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 104.911

$1.04850

RN55D3163FB14

RN55D3163FB14

Vishay / Dale

RES 316K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

NWW2FTR100

NWW2FTR100

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.1 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 174.855

$0.57190

CMF65562K00FKEA

CMF65562K00FKEA

Vishay / Dale

RES 562K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 348.092

$0.28728

RNC50J8982BSRE6

RNC50J8982BSRE6

Vishay / Dale

RES 89.8K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 57.039

$1.92850

RWR81SR158FSS73

RWR81SR158FSS73

Vishay / Dale

RES 0.158 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.488

$9.09720

RN55E2340DB14

RN55E2340DB14

Vishay / Dale

RES 234 OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

FMP300FRF73-120R

FMP300FRF73-120R

Yageo

RES 120 OHM 3W 1% AXIAL

На залиха: 243.902

$0.41000

RNC50J1182BSBSL

RNC50J1182BSBSL

Vishay / Dale

RES 11.8K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.656

$7.50400

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв