RNC60H1351DSRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60H1351DSRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.35K OHM 1/4W .5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.13050
Листови со податоци онлајн
RNC60H1351DSRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.35 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CP00059K100JE66

CP00059K100JE66

Vishay / Dale

RES 9.1K OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 491.400

$0.20350

RLR07C1024FRRSL

RLR07C1024FRRSL

Vishay / Dale

ERL-07 1.02M 1% T-1 RLR07C1024FR

На залиха: 52.287

$2.10376

MFR-25FRF52-2K1

MFR-25FRF52-2K1

Yageo

RES 2.1K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 9.551.098

$0.01047

RLR05C4752FSRE5

RLR05C4752FSRE5

Vishay / Dale

ERL-05 47.5K 1% T-1 RLR05C4752FS

На залиха: 114.547

$0.87300

CMF55158R00BEEA70

CMF55158R00BEEA70

Vishay / Dale

RES 158 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 294.854

$0.33915

ALSR01680R0FE12

ALSR01680R0FE12

Vishay / Dale

RES 680 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 56.410

$1.95000

RN55C2800FRSL

RN55C2800FRSL

Vishay / Dale

RES 280 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

$0.24480

CFR-50JB-52-220R

CFR-50JB-52-220R

Yageo

RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 909.090

$0.11000

PF2472-13KF1

PF2472-13KF1

Riedon

RES 13K OHM 100W 1% TO247

На залиха: 27.829

$4.31190

CMF557M5000GNR6

CMF557M5000GNR6

Vishay / Dale

RES 7.5M OHM 1/2W 2% AXIAL

На залиха: 466.200

$0.21450

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв