RL20S181GR36

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RL20S181GR36
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 180 OHM 1/2W 2% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.15008
Листови со податоци онлајн
RL20S181GR36 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-22684/02, RL20
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:180 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR07C3002GSRSL23

RLR07C3002GSRSL23

Vishay / Dale

ERL-07-23 30K 2% T-1 RLR07C3002G

На залиха: 92.944

$1.18350

RWR81N77R7DSB12

RWR81N77R7DSB12

Vishay / Dale

RES 77.7 OHM 1W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 5.551

$19.81380

RNF18FTC21R5

RNF18FTC21R5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 21.5 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 5.128.205

$0.01950

CMF555K1100DHBF

CMF555K1100DHBF

Vishay / Dale

RES 5.11K OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RWR89N75R0FRB12

RWR89N75R0FRB12

Vishay / Dale

RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.967

$7.79200

HDM14JT12R0

HDM14JT12R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 12 OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 6.535.947

$0.01530

CPR053R000JE14

CPR053R000JE14

Vishay / Dale

RES 3 OHM 5W 5% RADIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

RLR20C3570FRBSL

RLR20C3570FRBSL

Vishay / Dale

RES 357 OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 41.353

$2.66000

CW005330R0JS73

CW005330R0JS73

Vishay / Dale

RES 330 OHM 6.5W 5% AXIAL

На залиха: 163.612

$0.61120

WNCR50FET

WNCR50FET

Ohmite

RES 500M OHM 1% 2W AXIAL

На залиха: 67.073

$1.64000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв