H8147KDZA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
H8147KDZA
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 147K OHM 1/4W 0.5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.38214
Листови со податоци онлајн
H8147KDZA PDF
 • серија:Holco, Holsworthy
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:147 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR20C3301GRR3611

RLR20C3301GRR3611

Vishay / Dale

ERL-20-11 3.3K 2% T-1 RLR20C3301

На залиха: 85.529

$1.28611

RLR07C6804GPRSL

RLR07C6804GPRSL

Vishay / Dale

RES 6.8M OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 43.956

$2.50250

H42K37FDA

H42K37FDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 2.37K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 225.570

$0.44332

RNC55H6342FMBSL

RNC55H6342FMBSL

Vishay / Dale

RES 63.4K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 49.549

$2.22000

RNS1FTC78K7

RNS1FTC78K7

Stackpole Electronics, Inc.

RES 78.7K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 2.192.982

$0.04560

PR01000105602JR500

PR01000105602JR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 56K OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 454.545

$0.22000

RNC55K1822FSB14

RNC55K1822FSB14

Vishay / Dale

RES 18.2K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

$0.93632

MBB02070C8061FC100

MBB02070C8061FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 8.06K OHM 1% 0.6W AXIAL

На залиха: 3.333.333

$0.03000

RMB07515R00JS14MG7

RMB07515R00JS14MG7

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 30.915

$3.88150

H413K3BCA

H413K3BCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 13.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 127.919

$0.78174

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв