CMF55169R00BER6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF55169R00BER6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 169 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.35644
Листови со податоци онлајн
CMF55169R00BER6 PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:169 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC60J4752BSRE6

RNC60J4752BSRE6

Vishay / Dale

RES 47.5K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 39.384

$2.79300

RCMA0211301FES03

RCMA0211301FES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 4.098

$26.84100

RWR81NR511FRS73

RWR81NR511FRS73

Vishay / Dale

RES 0.511 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.884

$9.44300

CMF5568K380BERE

CMF5568K380BERE

Vishay / Dale

RES 68.38K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 324.086

$0.30856

RLR32C1691FRBSL

RLR32C1691FRBSL

Vishay / Dale

RES 1.69K OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 16.345

$9.17700

CFR-25JB-52-1R3

CFR-25JB-52-1R3

Yageo

RES 1.3 OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CPR07510R0JE10

CPR07510R0JE10

Vishay / Dale

RES 510 OHM 7W 5% RADIAL

На залиха: 8.148

$13.50000

RNC50H6262DSBSL

RNC50H6262DSBSL

Vishay / Dale

RES 62.6K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 25.154

$5.16800

AC07000001102JAC00

AC07000001102JAC00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 11K OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 290.301

$0.34447

RNC55K1001FMB14

RNC55K1001FMB14

Vishay / Dale

RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

$0.93632

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв