PWR220T-20-R500J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PWR220T-20-R500J
Производителот
J.W. Miller / Bourns
Опис
RES 0.5 OHM 20W 5% TO220
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$2.08000
Листови со податоци онлајн
PWR220T-20-R500J PDF
 • серија:PWR220T-20
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • отпор:500 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:TO-220-2
 • добавувач уред пакет:TO-220-2
 • големина / димензија:0.398" L x 0.157" W (10.10mm x 4.00mm)
 • висина - седење (макс):0.575" (14.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNX02575M0JKWF

RNX02575M0JKWF

Vishay / Dale

RES 75M OHM 5% 1/2W AXIAL

На залиха: 36.212

$3.31376

CP0005180R0JE663

CP0005180R0JE663

Vishay / Dale

RES 180 OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 446.189

$0.22412

H8226KDZA

H8226KDZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 226K OHM 1/4W 0.5% AXIAL

На залиха: 261.684

$0.38214

RNC60J43R0BSB14

RNC60J43R0BSB14

Vishay / Dale

RES 43 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 25.654

$5.06730

RLR07C2404GSRE6

RLR07C2404GSRE6

Vishay / Dale

RES 2.4M OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 71.298

$1.54280

ROX400100KFKEM

ROX400100KFKEM

Vishay / Dale

RES 100K OHM 1% 16.8W AXIAL

На залиха: 3.800

$28.94090

RLR07C1804GRBSL23

RLR07C1804GRBSL23

Vishay / Dale

ERL-07-23 1.8M 2% T-1 RLR07C1804

На залиха: 30.000

$4.00000

RLR07C3R16FMB14

RLR07C3R16FMB14

Vishay / Dale

RES 3.16 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 16.294

$9.20550

RWR82S1R00FRS70

RWR82S1R00FRS70

Vishay / Dale

RES 1 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 28.462

$4.21610

RN60C4301FRE6

RN60C4301FRE6

Vishay / Dale

RES 4.3K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 850.340

$0.11760

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв