RWR78S90R9FSB12

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR78S90R9FSB12
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 90.9 OHM 10W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$7.12500
Листови со податоци онлајн
RWR78S90R9FSB12 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:90.9 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±30ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR07C2700GPBSL

RLR07C2700GPBSL

Vishay / Dale

RES 270 OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 55.569

$1.97950

RLR20C2151FMRE7

RLR20C2151FMRE7

Vishay / Dale

ERL-20 2.15K 1% T-1 RLR20C2151FM

На залиха: 105.011

$0.95228

RS01A20R00FS70

RS01A20R00FS70

Vishay / Dale

RES 20 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 162.043

$0.61712

RNC60H6810FSRE6

RNC60H6810FSRE6

Vishay / Dale

RES 681 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 170.881

$0.58520

PTF652K6700BZEK

PTF652K6700BZEK

Vishay / Dale

RES 2.67K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 41.904

$2.62500

RN55C5970BBSL

RN55C5970BBSL

Vishay / Dale

RES 597 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RNC55K8250FPBSL

RNC55K8250FPBSL

Vishay / Dale

RES 825 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 97.877

$1.12385

RCMA0570600DES03

RCMA0570600DES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 4.063

$27.07300

CW02B1K000JE12HS

CW02B1K000JE12HS

Vishay / Dale

RES 1K OHM 3.75W 5% AXIAL

На залиха: 72.249

$1.52250

RNC50J1641BSRSL

RNC50J1641BSRSL

Vishay / Dale

RES 1.64K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

$7.35300

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв