MPT100C22RJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MPT100C22RJ
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 22 OHM 5% 100W TO220-2
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$15.55000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:MPT, CGS
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • отпор:22 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):100W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Non-Inductive
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:TO-220-2
 • добавувач уред пакет:TO-220
 • големина / димензија:0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
 • висина - седење (макс):0.965" (24.51mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RSF2FT44K2

RSF2FT44K2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 44.2K OHM 2W 1% AXIAL

На залиха: 1.275.510

$0.07840

Y0007400R500B9L

Y0007400R500B9L

VPG Foil

RES 400.5 OHM 0.6W 0.1% RADIAL

На залиха: 18.760

$6.92930

RWR81S2R10BRS73

RWR81S2R10BRS73

Vishay / Dale

RES 2.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 9.811

$11.21190

RLR07C1690FRB14

RLR07C1690FRB14

Vishay / Dale

RES 169 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 52.856

$2.08110

CMF552M0000JNEA

CMF552M0000JNEA

Vishay / Dale

RES 2M OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 611.284

$0.16359

RLR32C10R0GMRE8

RLR32C10R0GMRE8

Vishay / Dale

ERL-32 10 2% T-1 RLR32C10R0GM RE

На залиха: 38.290

$2.87280

RNC55J2943BSRE6

RNC55J2943BSRE6

Vishay / Dale

RES 294K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

$1.13050

RLR07C2742FSRE8

RLR07C2742FSRE8

Vishay / Dale

ERL-07 27.4K 1% T-1 RLR07C2742FS

На залиха: 238.691

$0.41895

RSMF12JT36K0

RSMF12JT36K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 36KOHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 7.352.941

$0.01360

RLR07C2943FPB14

RLR07C2943FPB14

Vishay / Dale

ERL-07 294K 1% T-1 RLR07C2943FP

На залиха: 52.856

$2.08110

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв