RN65D3011FB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN65D3011FB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 3.01K OHM 1/2W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.86000
Листови со податоци онлајн
RN65D3011FB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/2, RN65
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.01 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC55H33R2FRRE6

RNC55H33R2FRRE6

Vishay / Dale

RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

$0.46949

43J450E

43J450E

Ohmite

RES 450 OHM 5% 3W AXIAL

На залиха: 134.952

$0.74100

RNC55H13R3DSBSL

RNC55H13R3DSBSL

Vishay / Dale

RES 13.3 OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 24.399

$5.32800

RNF14BAC768R

RNF14BAC768R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 768 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 974.658

$0.10260

CMF55125R00BERE

CMF55125R00BERE

Vishay / Dale

RES 125 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 324.086

$0.30856

RNC60J3443BSB14

RNC60J3443BSB14

Vishay / Dale

RES 344K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 17.930

$7.80800

Y0007464R090T9L

Y0007464R090T9L

VPG Foil

RES 464.09 OHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 16.550

$8.45880

1W615

1W615

NTE Electronics, Inc.

RES-1W 15M OHM 2%

На залиха: 294.117

$0.34000

RLR07C51R0GMM22

RLR07C51R0GMM22

Vishay / Dale

ERL-07 51 2% T-1 RLR07C51R0GM M2

На залиха: 126.154

$0.79268

RN60C3902FRE6

RN60C3902FRE6

Vishay / Dale

RES 39K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 850.340

$0.11760

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв